Bahar Dönemi Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sonunda bahar dönemide geldi çattı. 4 yıllık makine mühendisliği öğrencilik hayatımda ilk defa otomasyondan sorunsuz ders seçtim diyecektim ki şimdi gördüm aldığım bir ders kapanmış. Ayrıca duyuru yapılmış, dersi kapanan öğrenciler cuma gününe kadar otomasyonu kullanarak  açık dersleri dersleri almalılar!!

Buraya kadar sorun yok. Otomasyona girdiğimde yine ders seçemediğimi gördüm. Yani öğrenci işleri yolu göründü yine. Arkadaş 4 senede bir kere bile normal ders seçilmez mi, her seferinde öğrenci işlerine yalvarmak zorunda mıyız ? Tabi öğrenci işlerinin sadece ders seçme döneminde yoğun çalışıp, sanki hep böyleymiş gibi öğrencilere fırça atma durumlarını saymıyorum.

Neyse bu dönemde biraz sürünelim, haziranda okul bitecek. Ayrıca %10’luk dilime girip, yatırdığım harcın yarısını geri alacak olmak, öğrenci işlerine olan kızgınlığımı aldı :)

Ders seçme olayı moralimi bozmuş olsada genel anlamda çok güzel bir dönem olacak gibi görünüyor. ( Kariyer anlamında ) Türkiye’nin en büyük fabrikalarından biri ile işbirliği içerisinde bir tez, Türkiye’de ilk defa yapılacak olan alternatif enerji projesinde bir tez hazırlayarak en azından ilerisi için tecrübe sahibi olacağım ve iyi referans olacaklar. ( Tez’ler hakkında ilerleyen zamanda ayrıntılı bilgi yazabilirim. )

Yani şu anlık keyfim yerinde. Çalsın sazlar oynasın kızlar. ( Kız bulamasakta söylemesi bile güzel :) )

Aslında bu dönem hedefim minimum ders maksimum eğlence idi. Fakat arkadaşlar kariyere yönelince ve fırsatlar ardı ardına gelince bende kariyere ağırlık verdim sanırım. Yinede haftada 2 gün okul 5 gün tatil ile ilk okuldan beri süregelen hayalimi gerçekleştirmiş oldum :D

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bahar Dönemi Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

ilhan SEVEN | Kişisel Blog Sayfası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!