Ben Gidersem Ülke Batar Diyenlere…

Ben gidersem ülke batar
Ben gidersem ülke batar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ben Gidersem Ülke Batar ne güzel bir tehdit cümlesi. Siyasi olduğu düşünülmekle birlikte ülkemizde ve dünyada koltuk sevdalısı herkesin kurduğu bir cümle sanırım.

Pandemi, savaş, ekonomik sorunlar, geçim derdi derken 2022 yılının sonuna doğru ilerliyoruz. En son (şimdilik) din kardeşi ilan ettiğimiz, kalıcı misafir olarak gördüğümüz suriyelilerin bayrağımızı yakma videosunu gördüm. Bende bir çok kişi gibi Suriyelileri istemeyen ülkelerine gönderilmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

Tarih her zaman tekerrürden ibaret diye boşuna demiyorlar. Savaşlar, olaylar daha önceden yaşanmış şu an yine yaşanıyor. Osmanlı’nın 400 yıl baktığı Suriyeler, 1915 Çanakkele savaşından kaçmış, 1. Dünya savaşında bize ihanet etmiş iken günümüzde yaklaşık 10 yıldır baktığımız Suriyeliler Türk Bayrağını yakıyor. (Bayrak yakma olayı Suriye’de oluyor ama sebep Suriyelilerin ülkelerine dönmesini istememiz.)

Ben Gidersem Ülke Batar

Günümüzün siyasetçileri maalesef ceplerini doldurma ve koltuğunu sağlamlaştırma derdinde. İktidar, muhalefet, bağımsız farketmiyor, siyasetçilerin hiç biri beş para etmez benim gözümde.

Koltuğunu sağlama almaya çalışanlar ile ilgili mecliste Engin Altay bir konuşma yapmış. Açıkçası sonu sürpriz oldu, buraya eklemek istedim.

– Ben düşersem Almanya yok olur demiş Hitler,
   Almanya yok olmadı.

– Ben gittiğimde kapitalistler sizi kör kedi yavruları gibi boğacak demiş Stalin,
   Orda duruyor, kimse boğulmadı.

– Beni azlederseniz piyasalar çöker, herkes yoksullaşır demiş Trump,
   Birşey olmadı.

– Ben gidersem devlet yıkılır dedi Erdoğan (Bkz. Sözcü)
  …

Biride birşey demiş;

– Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
                                                                                         Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu nasıl bir vizyondur ki ülkesi herkesin, herşeyin önüne koymuş, ülkesi için için bu kadar çalışmış, ülkesi için ömrünü veren bir lider olabilmiş ve bu lider bize nasip olmuş. 

Atatürk olmasaydı şu ne durumda olurduk düşünmek dahi istemiyorum. Ülke olarak tüm şansımızı Atatürk ile kullanmış gibi hissediyorum. (Eşimden duyduğum cümledir ve sonuna kadar katılıyorum.) Bizi geçtim umarım çocuklarımız bizden daha güzel günler görür.

Not: Bu konu ile ilgili çok güzel karikatürler var ve eklemeyi çok isterim fakat 2 yıl önce karikatür paylaşmaktan emniyete çağırıldım ve mahkemeye çıkmama az kalmıştı. Her ne kadar istesem de bu yazıda ekleyemiyorum :(

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ben Gidersem Ülke Batar Diyenlere…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

ilhan SEVEN | Kişisel Blog Sayfası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!