Kaçan Kovalanır mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yazımda amacım öyle aşkı anlatmak falan değil zaten bunca yıldır açıklanamayan kavramı burada açıklayacak durumda da değilim. Öncelikle bu yazıyı yazmama sebep olan çok yakın bir arkadaşım. Bu yazıyı ona itaf ediyorum. Aslında hep düşündüğüm şeyi bu vesileyle yazmış olacağım.

kaçan kovalanır mıMevzuyu gene tersten anlatmak gerekirse, bu hayatta az bulunan şey değerli mi oluyor? (Aslında doğaya bakınca bu iş böyle, az bulunan maden kıymetli ama taşın, kayanın hiç bir değeri yok) bu doğa kanunu hayatımıza damı uyguluyoruz?

Karşımızda ki bize ne kadar uzak davranırsa o kadar değerleniyor mu? Bu düşünceler biz istemesek bile tamamen bilinç altında mı gerçekleşiyor, biz farketmeden mi yerleşiyor beyinimizin derinliklerine?

Daha somut açıklamak gerekirse (Bu örnekleri verirken tamamen arkadaşımı kafamda canlandırıyorum yani yaşanmış bir örnekten yola çıkıyorum) Hoşlanmaya başladığın yada kendi içinden “-Acaba?” dediğin insan sana biraz uzak davranırsa (kaba tabirle kendini ağırdan satarsa) o kadar kıymetli mi oluyor? Yada hep içinde kaybetme korkusu olduğun zaman aşk (!) parçacıkları hareketlenmeye mi başlıyor? Veya bu örneklerin tam tersi gene senin “-acaba? dediğin birisi senin gözünün içine bakıyorsa ve senle ilgileniyorsa sende ki heyecan istek bitiyor mu?

Not: Bu soruların cevaplarını bulamadığım için bütün yazım soru cümleleriyle doldu.

Çok kaba tabirle yazmak gerekirse; “Kaçan kovalanır” lafı gerçekten doğrumu? Bu iş bu kadar basit ve adimi?

Tamamen içimdekilerin bir özeti yapmak gerekirse; Hayat, aşk, sevgi böyle dengeler oyunu değildir. Bu kadar planlar üzerinde durulmamalı, sadece yaşanmalı, düşünmeden yaşanmalı, denenmeli. Bence denendiği zaman; güzel gördüğümüz şeylerin kokuşmuş yada acaba dediğimizi şeylerin ise tamamen bizlik olduğunu görebiliriz.

BENCE; Aşkta denemekten korkma.

Aslında  bu konuyu arkadaşım özelinden anlatarak genel bir yargıya varmak çokta yanlış olmaz diye düşündüm.

Ve blogumu düzenli okumayan arkadaşıma sesleniyorum DENE….

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kaçan Kovalanır mı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

ilhan SEVEN | Kişisel Blog Sayfası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!