Erkekler ve Yalan…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erkekler yalan söyler mi? sorusunun cevabı şüphesiz hemde “çok fazla söylerler” şeklinde olacaktır. Fakat Cem Yılmaz’ında söylediği gibi erkekler yalan söylerken yakalandıkları için yalancıdır. Bayanlar ise yalan söylerken yakalanmadıkları için yalancı değildir.

Erkekler yalan söylüyorsa bu karşısındakinin iyiliğini düşündüğü içindir. ( Kendimden biliyorum :D )

Milliyet gazetesinde erkeklerin en fazla söylediği 9 yalan yayımlanmış. Okurken keyif aldım, kendimle bağdaştırdım ve sizlerlede paylaşmak istedim. Bir çoğu aşırı abartılmış yalanlar olsada eğlendirici maddeler var :)

İşte o yalanlar… ( Yalanların sonunda Cem Yılmaz’ın “Erkek Yalancıdır ” skecide var. )

 • Hangi erkek “Beş dakika sonra evdeyim” demiyor, daha barda içkisini yudumlamaya yeni başladığı saatlerde…
 • “Seni arayacağım” Aslında söylemek istediği: “Seni arayabilirim” Erkeklerin en sık başvurdukları yalanlardan biridir. Eğer sizi aramayacaksa bunu açıkça söyleyerek sizi kırmak istemediğindendir aslında bu cümleyi sarf etmesinin nedeni. Hanımlar, öyleyse telefon başında daha fazla nöbet tutmayı bırakın ve hayatınızı yaşayın! “Arayacağım” dedikten sonraki birkaç gün içinde telefonunuz çalmadıysa, beklediğiniz arama hiçbir zaman gerçekleşmeyecek demektir.
 • “Sevişmek istediğimden değil, şurada birlikte biraz uzanalım istiyorum” Aslında söylemek istediği: “Seninle sevişmek istemesem zaten burada olmazdım. Niyetim, birlikte uzanarak seksi başlatmak için bir şans yaratmak” Birlikte aynı yatağa uzandığı kadınla seks yapmak hangi erkeğin aklından geçmez ki! Çok isteksiz göründüğünüz zamanlarda sizi sekse zorlamak yerine, daha istekli olmanız için işi kolaylaştıracak bir yöntemdir çoğu erkek için. Bir erkek size böyle söylüyorsa, izleyin ve görün: Kırmızı ışıklarınız yeşile döndüğünde fırsatı kaçırmayacak ve ‘maç’ı derhal başlatacaktır.
 • “Bu şimdiye kadar yaptığım en güzel seksti” Aslında söylemek istediği: “İyi bir sevişmeydi” Bu ilk sevişmesi değilse ya da olağandışı bir hafıza gücü yoksa, bir erkek hiçbir zaman şimdiye kadar yaşadığı sevişmelerin detaylarını hatırlayamaz. Ama bu yalanı bir kompliman olarak algılayabilirsiniz. Bir sonraki sevişmeye sizi teşvik etmek için seçilmiş yoldur çoğu zaman.
 • “Seni seviyorum” Aslında söylemek istediği: “Senden hoşlanıyorum” Her erkek aşkını ilan eden kadına karşı otomatik olarak “seni seviyorum” karşılığını verir. Ama her zaman gerçekten aşık olduğundan değildir bunu söylemesi. Evet, seks anlamında ya da duygusal olarak aranızda gittikçe güçlenen bir bağ oluşuyor olabilir, ama aslında sarf ettiği söz, sizi kaybetmek istememesinden dolayı verilmiş hızlı bir tepkidir. Eğer siz söylemeden önce söylüyorsa, gerçeklik payı olabilir.
 • “Evli değilim” Aslında söylemek istediği: “Evliyim ama kendimi karıma adamış durumda değilim” Pek çok erkek kağıt üzerinde evliyken bekarmış gibi davranmaktan ve bekar hayatı yaşamaktan zevk alır. Evet bazen gerçekten de evliliği sevgi dolu değildir, belki de bitme noktasındadır. Ama evde onu bekleyen ve ona bağlı olan karısı olan erkekler de ne yazık ki maceraya atılmaktan çekinmeyebiliyorlar. Bu durumda inanmanız gereken, içgüdüleriniz. Eğer içgüdüleriniz size onun evli olabileceğini söylüyorsa, onları takip edin.
 • “Sorun sen değilsin, benim” Aslında söylemek istediği: “Sorun tamamen sensin ama bunu söyleyemiyorum” Bir erkeğin en büyük kabusu bir kadından ayrılmak ve kadını bundan dolayı (belki ayrılık mesajı sonrası) ağlarken görmektir. Bu yüzden erkekler kadınları gözyaşı sağanağı altında bırakacak sözleri söylemekten çekinirler. Bu sözün başka bir versiyonu, “Benim için çok fazla iyisin” ya da “Ben sana layık değilim”dir.
 • “Bunu daha önce hiçkimseye anlatmadım” Aslında söylemek istediği: “Bunu sana daha önce hiç anlatmadım” Bir erkek için itirafta bulunmak çok olağan bir şey değildir. Bu, herkesçe bilinen bir gerçek olduğuna göre bir kadına, yalnızca ‘ona’ açıklıyormuş izlenimi vermek, kadının kalbini kazanmanın en hızlı yoludur. Bu açıklama kadına “seçilmiş” tek kişi, en “özel” kadın olduğu hissini verir. Hanımlar, buna dikkat! Bu yalana kanmanız halinde bir erkeğin avucunun içine düşmeniz işten bile değil.
 • “Aileni seviyorum” Aslında söylemek istediği: “Onların üstesinden gelebilirim” Akıllı bir erkek, anne ve babasıyla iyi ilişkisi olan bir kadınla birlikteyken ailesi hakkında neler söylemesi gerektiği konusunda iki kere düşünür. Zira ailesine bağlı olan bir kadının kalbini fethetmek için iyi bir yoldur ailesi hakkında güzel sözler söylemek. “Babasının kızı” ya da “annesinin bir taneciği” için yapılabilecek en iyi kompliman, ne kadar harika bir aileye sahip olduğunu söylemektir erkek için. Gerçekte öyle düşünmese de… Bu, birbirine bağlı bir aileyle baş etmenin ve aileye kabul edilmenin en akıllıca yoludur.
 • “Hayır, o kadınla hiçbir zaman ilişkim olmadı” Aslında söylemek istediği: “Evet, onunla ilişki kurdum ama bunu sana söylersem çılgına dönersin” Erkeklerin önceki ilişkileriyle ilgili bilgi vermek istemediklerinde sıkça başvurdukları bir yalandır bu. Çünkü arkasından gelecek kaçınılmaz sorularla yüzleşmekten korkarlar. Nelerdir o sorular derseniz, örnek verelim: Yatakta benden daha mı iyiydi? Benden daha mı güzeldi? Zaman zaman onu aklına getiriyor musun? Ona karşı hala bir şeyler hissediyor musun? Ayrıldıktan sonra hiç görüştünüz mü? Ayrılmayı sen mi istedin, o mu? Neden ayrıldınız?…

Cem Yılmaz : ” Erkekler Yalancıdır ”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erkekler ve Yalan…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

 1. Ah şu erkekler…

  Cevapla
Giriş Yap

ilhan SEVEN | Kişisel Blog Sayfası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!